Co je magnet fishing? Hledání kovových předmětů ve vodních hlubinách pomocí silného magnetu a pevného lana. Stačí magnet spustit na laně na dno rybníka, řeky, jezera či městské stoky a táhnou k sobě zpátky. Přicvaklo se k magnetu něco? Přečtěte si, co je k lovu pokladů potřeba.
Výbava pro magnet fishing
Které vybavení je potřeba pro lov pokladů z hlubin? Moc toho nepotřebujete, základní výbavu tvoří dvě věci:
1) Silný neodymový magnet na magnet fishing
Magnety pro lovce pokladů jsou vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru (NdFeB). Pro větší odolnost jsou zapouzdřené v ocelovém pouzdře, na němž je našroubované nosné oko. K němu pak přivážete lano.
Magnety pro magnetic fishing mohou být jednostranné nebo oboustranné, mívají magnetickou sílu stovky kilogramů. Pro začínající lovce pokladů jsou vhodnější slabší magnety.
Oblíbený je například oboustranný neodymový magnet na magnet fishing F-300 s magnetickou silou 2 × 330 kg. Lano k němu můžete přivázat shora nebo z boku a magnet pak plochou stranou táhnout po dně. Tím se šance na úlovek kovového pokladu zvyšují.
2) Pevné lano pro tahání předmětů z vody
Lano na magnet fishing bývá vyrobené z polyesteru (PES). Podobná lana používají i jachtaři k napínání plachet. Lana pro uvázání magnetu mívají velkou nosnost ve stovkách kilogramů a různé barevné provedení i délku.
Důležité je při uvazování lana k oku magnetu použít pevný uzel, aby nedošlo ke ztrátě magnetu pod vodou. Vhodná je například dračí smyčka.
3) Další vhodné příslušenství pro lov pokladů
Kromě silného magnetu a pevného lana se hodí i doplňkové příslušenství:
- plastový kýbl na úlovky i uložení mokrého lana s magnetem,
- ochranné rukavice, ať si neporaníte ruce a lano vám neklouže mezi prsty,
- antibakteriální gel,
- něco na fotografování nálezů – foťák nebo mobil.
Jaké úlovky na vás tam dole čekají?
Co všechno magnetičtí lovci během magnet fishingu z vodních hlubin vytahují?Nejčastěji rezavé dráty, děravé trubky od kamen, pohozené šrouby i další spojovací materiál, občas jízdní kolo, starý moped, koloběžky. Někdy se podaří z vody vylovit dokonce vypáčený trezor, bohužel většinou už prázdný.
Pozor dejte na nebezpečné nálezy, jako jsou staré zbraně a munice. Při takovém nálezu raději volejte policii, která na jejich likvidaci přizve pyrotechnika. Střelivo může být životu nebezpečné, a navíc pocházet z trestné činnosti.
Další tipy a rady, například kam poklady jít hledat, najdete na blogu Magnetik.cz
Lovu zdar!