Zimní péče o ruce
Naše ruce jsou dokonalým nástrojem. To si uvědomíte teprve v okamžiku, kdy si je poraníte a v konečném důsledku vás zranění značně omezí. Často se však stává, že jim nevěnujeme příliš mnoho pozornosti, buď si na ně neuděláme čas, anebo je prostě zanedbáváme .
Nevýhodou hřbetu rukou a dlaní je, že nemají mazové žlázky. Projeví se to zejména v zimním období, kdy se pokožka hůře regeneruje a nestačí se obnovit ochranná lipidová vrstva. Dermatologové doporučují po každém umytí rukou mýdlem ošetřit je tenkou vrstvou přírodního ochranného krému s vitamíny E a A, s výtažkem z měsíčku nebo heřmánku, anebo olivového či mandlového oleje. Rukám nesvědčí ani saponáty a chemické prostředky při úklidu v domácnosti, nezapomeňte, že se také pokožkou vstřebává cokoli, co s ní přijde do styku, tedy i nežádoucí látky. Pro tyto účely se skutečně vyplatí využít velké balení jednorázových chirurgických rukavic.
Blahodárná koupel
Většina žen o sebe dbá a nezapomíná ani na svá chodidla. Pedikúra se stala již běžnou součástí ošetření pokožky, je však stále považována za výsadu žen. Muži své nohy zpravidla zanedbávají, což prokazují statistiky pedikérských služeb, které využívá jen malé procento mužské populace. Není rozhodně žádnou ostudou nebo výrazem rozmařilosti podniknout pravidelnou návštěvu pedikérského salónu, anebo si dopřát doma hřejivou regenerační koupel. Ta se doporučuje aplikovat jednou týdně. Voda by měla mít teplotu jen o něco málo vyšší, než je tělesná teplota, vhodné je přidat několik lžic minerální soli, která urychlí regeneraci a zároveň podpoří detoxikaci. Do lázně můžete přidat i pár kapek koupelového aroma oleje a kávovou lžičku vymačkané šťávy z citronu.
Jestliže trpíte na plísně a mykózy, můžete si dopřát koupel s přídavkem tea tree oleje, čajovník má totiž schopnost likvidovat nežádoucí patogenní mikroorganismy. Na závěr aplikujte hydratační krém na paty a chodidla.