Jestliže se chystáte letos do oblasti řeckých ostrovů, doporučujeme vám jeden z těch největších z Jónského souostroví. Jedná se o ostrov Kefalonie, který je celkem šestý největší z řeckých ostrovů. Má poměrně hornatý povrch, který jej činí ještě zajímavějším. Vnitrozemí ostrova je hustě zarostlé a nachází se zde spousta příležitostí k trekům, ale také vnitrozemnímu koupání, potápění a objevování.
· Nepřístupný terén
Tento ostrov je jedním z nejtajemnějších ze všech těch, které Řecku patří. Jeho vnitrozemí je většinou hornaté, spíše skalnaté. Přístupnosti mnoha územím nepomáhá ani fakt, že je ostrov hustě porostlý a navíc nezmapovaný, takže se dá říct, že mnohá místa člověk ještě vůbec neprozkoumal.
· Jednodenní výlet
Až do nedávna se zde pořádaly většinou pouze jednodenní výlety lodí z blízkých ostrovů, ovšem dnes už je to jinak. Sice zde není mnoho hotelů, ve kterých byste se mohli ubytovat, ale některé tu jsou. Hodně sem jezdí lidé, kteří touží poklidné a nerušené dovolené na pláži a v moři.
Jaká jsou nejslavnější letoviska na tomt o ostrově?
1. Skala
2. Lassi
3. Pakiki – Právě poslední jmenovaná oblast je zajímavá tím, že má červený písek na pláži.
Navíc se zde nacházejí zvláštní přírodní úkazy, například skála Kounopetra, která se pohybuje s přílivem. Také zde můžete pozorovat Katavothres, což jsou hluboké díry ve skalách, kam se ztrácí s příbojem obrovské spousty mořské vody, která pak nějakým podzemním přírodním kanálem odtéká do jezera na druhé straně ostrova.
Na ostrově se nacházejí také stáda divokých koní, zvláštní druh smrku, který roste pouze na tomto ostrově, a jezerní sluj, které obklopuje sto padesát metrů hluboká vápencová jeskyně Drogarati.
Kousek od tohoto ostrova se nachází ostrov Ithaka – bájný ostrov, ze kterého pochází Odysseus, řecký bojovník, který vymyslel Trójského koně, a o jehož cestě z trojské války zpět na rodný ostrov Ithaka Homér napsal stejnojmenný epos již osm století před naším letopočtem.