Mají často velkou výhodu oproti ostatním. Vydělávají velkou spoustu peněz. A proto se právě o ty, kteří jim ty peníze pomáhají vydělávat, dobře starají. Ale jsou i další firmy z jiných oborů, které si rozhodně nemohou na výdělky stěžovat a přesto v péči o zaměstnance výrazně pokulhávají.
V čem to vězí, to těžko říci. Možná je to tím, že v počítačových firmách dělají ti největší kreativci a tak jsou kreativní i jejich nadřízení ve vymýšlení různých výhod. Nebo tam probíhá větší komunikace mezi nadřízenými a podřízenými a podřízení mohou ovlivňovat svými hlasy chod firmy. Je tam asi i větší důvěra a přátelštější prostředí, alespoň podle svědectví některých šťastlivců, kteří mají to štěstí pro tyto firmy pracovat. Zaměstnance ani nenapadne zneužívat výhod, které jim firma nabízí.
Ty české počítačové a softwarové firmy stále ještě výrazně pokulhávají za těmi světovými, ale i tam vidíte jiný přístup. Je tam často také výrazně mladší kolektiv než jinde. A mladí lidé mají dnes jiné zvyklosti a požadavky než generace před nimi.
Jako vzorový příklad v péči o zaměstnance by mohly sloužit firmy Google, Apple, Facebook nebo Microsoft . Vyznačují se často i velmi kladným přístupem k ochraně životního prostředí.
Kdo by nechtěl mít možnost si v práci poležet v houpací síti, zahrát si stolní fotbálek, zaplavat si, mít k dispozici kantýnu s velkým výběrem vegetariánských, i veganských jídel, zajít si do posilovny, mít obědy zdarma, flexibilní pracovní dobu, či možnost práce z domu? To a mnoho dalšího moderní technologické společnosti nabízejí. Má to ale i svá proti. Očekávají vysoké pracovní nasazení a koly přijímacích pohovorů neprojde rozhodně každý. Pečlivě si své zaměstnance vybírají. I tak je práce pro ně snem mnoha mladých lidí.